Dlaczego warto skorzystać z value bet 

Blog Dlaczego warto skorzystać z value bet 
Głosów
3831


 • Wsparcie dla zakładów na żywo i transmisji na żywo
 • Dobre bonusy
 • Niski minimalny depozyt
Głosów
3966


 • Szeroka oferta LIVE
 • Pozytywne opinie prawdziwych klientów
 • Łatwe i szybkie rejestracje
Kod promocyjny ZGARNIAM60
Głosów
3291


 • Konta w PLN / EURO
 • Wysokie wygrane
 • Atrakcyjna oferta zakładów
Kod promocyjny LvBetQatar
Głosów
4236


 • Łatwa rejestracja
 • Atrakcyjna oferta zakładów
 • Bezpieczne transakcje finansowe
Kod promocyjny YTMPW
Głosów
4101


 • Wysokie limity stawek
 • Szeroka gama zakładów i gier
 • Atrakcyjny pakiet powitalny
Głosów
3561


 • Aplikacja mobilna
 • Szeroki wybór gier
 • Bonusy powitalne
Głosów
3426


 • Wyższe wypłaty
 • Większą przejrzystość firmy
 • Przyjazny interfejs użytkownika
Głosów
3696


 • Atrakcyjny pakiet powitalny
 • Szczegółowa sekcja FAQ
 • Zasięg globalny, możliwość obstawiania wielu lig

Zaktualizowano 27 marca, 2023 by Marek Krupa

Zdarzają się sytuacje, w których firmy bukmacherskie też popełniają błędy, z których może skorzystać sprytniejszy gracz. W niektórych przypadkach wystawiony kurs w popularnych rozgrywkach może być niesłusznie zawyżonym. Typowanie z zawyżonym kursem nazywa się value bet, czyli z języka angielskiego jest to opłacalny zakład. 

Dlaczego warto skorzystać z value bet 

Na pytanie value bet co to znaczy można odpowiedzieć, że jest to rodzaj wartościowego zakładu, który będzie opłacalnym. Innymi słowy, valuebet w wolnym tłumaczeniu w świecie bukmacherskim znaczy, że w zakładach jest value, który zwiększa możliwość wygranej. Ponadto valuebet co to jest sts można łatwo ustalić za pomocą specjalnego wzoru matematycznego: p * k = value, gdzie p to oszacowanie rachunku prawdopodobieństwa wygrania kupony w procentach podzielone przez 100, a k to wystawione kursy na dane zdarzenie.

Czym jest valuebet

Warto pamiętać o tym, że dany zakład może wystąpić w momencie, gdy obliczona ocena bukmachera jest wyższa od 1 w formule. Aby lepiej poznać tajniki obstawiania, warto założyć, że firma bukmacherska ma kurs 2.00 na zwycięstwo gospodarzy spotkania, czyli zakład ma 50% prawdopodobieństwo wygranej. Jeśli jest to dla nas wysoki poziom kursu na zakłady, to samodzielnie można oszacować prawdopodobieństwo zwycięstwa gospodarzy na 80% i skorzystać z poniższych danych:

 1. p = 80% : 100 = 0.80
 2. k = 2.00
 3. p * k = 0.80 * 2.00 = 1.60 > 1

Uzyskana liczba (1.60) jest wyższa niż 1, czyli w tym przypadku mamy do czynienia z valuebetem. Wartość kursów znajdziemy w serwisie bukmacherskim, wartość p ustalamy samodzielnie. Poprawne obstawianie wyniku określonego zdarzenia wymaga szczegółowej analizy rynkowej.

Analiza pomaga graczom umiejętnie wykorzystać wartościowe kupony i znaleźć niezbędne informacje, żeby uniknąć zbyt zawyżonych kursów. Opisana powyżej metoda stosowana jest dla ułatwienia wyszukiwania i typowania valuebet. W przypadku, że liczba jest mniejsza od 1, mamy nieopłacalny typ. 

Czym jest valuebet

Przykłady zakładów bukmacherskich value

Znalezienie prawdopodobieństwa wartościowych zakładów wymaga zagłębienie się w analizę statystyk i dane o drużynach i zawodnikach uczestniczących w tych spotkaniach. Przykładem zakładu value może być miniony mecz Bayer Leverkusen i Borussia Dortmund. W danej sytuacji chodzi o starcia 21. kolejki Bundesligi. Według bukmachera największy szans na wygraną miała Borussia. 

Analizując skład osobowy, typerzy mogą się z tym zgodzić, jednak warto zobaczyć value bet co to jest betfan i dogłębna analiza pokazuje, że niekoniecznie musi być taki wynik spotkania. Oba zespoły znajdowały się blisko siebie w ligowej tabeli, więc każda z drużyn ma szanse na wygraną. Ponadto warto też przeanalizować spotkania, które zostały rozegrane w ciągu ostatnich lat. Z tej analizy wypływa, że spotkanie mogło się zakończyć też remisem.

Przykłady zakładów bukmacherskich value

Aby skorzystać z valuebet, należy też wziąć pod uwagę to, że mecz rozgrywany jest w Leverkusen, co daje dodatkowy handicap gospodarzom, którzy w tym sezonie mają tytuł zwycięzcy w 45,22% spotkań, a goście tylko 34,04%. Po przeanalizowaniu statystyki i powyższych informacji wypływa, że:

 • 45% zwycięstwo Bayeru;
 • 15% remis;
 • 40% zwycięstwo Borussii.
Gdzie znaleźć wartościowy zakład

Jeśli chcesz obstawiać valuebety, to należy pamiętać o tym, że przykład wartościowego zakładu jest obliczany za pomocą powyższej formuły: P * K = więcej niż 1, przy czym P jest procentową szansą na trafienie zakładu zakładu u bukmacherów, K jest kursem ustalonym bukmacherem. Czyli obliczenie valuebet na powyższym przykładzie wygląda następująco:

Gdzie znaleźć wartościowy zakład value bet
 1. 0,45 (45% szans na zwycięstwo gospodarzy) * 3,71 (najwyższy kurs ustalony bukmacherem) = 1,67.
 2. Jest to zakład value, bo otrzymany wynik jest większy niż 1. Przypominamy, że ostatecznie Bayer Leverkusen wygrał w starciu z Borussią Dortmund z wynikiem 4:3.

Gdzie znaleźć wartościowy zakład

Gdzie znaleźć wartościowy zakład

Znalezienie valuebetów, które wpływają na kurs bukmachera, nie jest łatwym zadaniem, ponieważ bukmacherzy ustalają kursy, a typowanie wymaga dużej znajomości dyscypliny. Żeby obliczyć valuebet, można skorzystać ze specjalnego wzoru matematycznego p k 1. Jednak szukanie wartości, jaki ma zakład, w przypadku z zakładami bukmacherskimi się kojarzy z ilością statysty, które pozwolą graczom ocenić przewidywane składy i spadek kursu.

Warto także zwrócić uwagę na kurs, czy bukmacher ma wysoki kurs i trzeba też na bieżąco śledzić media społecznościowe. Warto się przyjrzeć aktualnym wiadomościom i zwracać uwagę na możliwe urazy i kontuzję. Ponieważ taki zakład może być udostępniany na różnorodne zdarzenia sportowe. Często uraz jednego zawodnika, czy też pogłoska o problemach zdrowotnych może całkowicie odmienić pogląd na dane wydarzenie.

Aby znaleźć zakład wartościowy, należy skorzystać z formuły i wziąć pod uwagę specyfikę gry na stronie bukmacherskiej. Warto również samodzielnie dokonać analizy prawdopodobieństwa przed stawianiem kuponów. W przypadku typowania valuebetów pomocne także jest przeglądanie ofert proponowanych kursów, przy czym kurs się różni w zależności od procenta wartościowych kuponów.

Jak wygląda obliczenie valuebet u bukmacherów

Bet value to najbardziej opłacalne obstawianie z bukmacherem. Gracze mogą szukać najlepsze typy dnia w zależności od pozyskanych przez gracza informacji o kuponach z największymi szansami na wygraną. W ofertach bukmacherskich można znaleźć sporo kuponów wartościowych, które jednak najpierw trzeba nauczyć się obliczać. Po wybraniu firmy bukmacherskiej i założeniu konta na jej stronie gracz musi potrafić znaleźć wartościowe kupony. 

Jak to zrobić? Po pierwsze należy przeanalizować ofertę bukmacherów i ustalić przewagi nad daną firmą. Po drugie warto poszerzać wiedzę na temat valuebet poprzez edukację i rozwijanie swoich nawyków typerskich. 

Z kolei valuebet optymalizuje zyski przewagi nad firmą bukmacherską. Jest to ważna kwestia, umożliwiająca osiąganie lepszych wyników w typowaniu. W obstawianiu dużą rolę odgrywa wysokość kuponu, jednak dodatnią wartość też się bierze pod uwagę. Typowanie valuebetów wiąże się z wyższymi kursami. 

Jak wygląda obliczenie valuebet u bukmacherów

Przykład obliczenia

Dla przykładu weźmiemy sobie konkretny typ na mecz z kursem, który ustalił bukmacher, czyli 2.50. Normalnie wysokość tego kuponu wynosi 2.20. Dlaczego jest taka różnica? Ponieważ wysokość kursu jest wyższa niż procentowe trafienie spotkania na kuponie. Na valuebecie można zyskać więcej, ponieważ typerzy obstawiają różnorodne wydarzenia sportowe po wyższych kursach niż w przypadku rachunku trafienia.

Jeśli chodzi o obliczanie valuebetu, to warto wziąć tu przede wszystkim pod uwagę dwie umiejętności: matematyczną i analityczną. W przypadku matematycznych umiejętności należy pamiętać o specjalnym wzoru, który pozwala na szybkie trafienia zdarzenia na kuponie. Umiejętności analityczne są niezbędne w sytuacji przewidywania boiskowych zdarzeń. 

Na co zwrócić uwagę

W zakładach ważna też jest umiejętność czytania statystyk i znalezienie informacji o zespołach i zawodnikach, na których stawiamy. W wąskim kręgu typerskim często się mówi, że value to pomyłki firm bukmacherskich, które omyłkowo wystawili błędny kurs. Może tak być, jednak wpływają na to również statystyki. Jeśli w długim terminie ocena zakładu przewiduje mniejsze szanse na wygranie, nie oznacza to, że będzie to przegrany kupon. 

W typowaniu wszystko zależy od analizy i dostępu do jak najwięcej informacji. Warto też pamiętać, że firmy bukmacherskie wystawiają kupony w oparciu o ranking i ostatnie wyniki. Kupon wartościowy w dużej mierze polega na tym, kto lepiej potrafi ocenić sportową rywalizację: typer czy firma bukmacherska.

Jak wygląda obliczenie valuebet u bukmacherów

Kalkulator value betting

Żeby szansa trafienia była wyższa, należy sprawdzić, czy bukmacher zawyża kursy i czy zakład jest valuebetem. W danej sytuacji jest możliwe łatwe obliczenie za pomocą wzoru matematycznego, który też między innymi można stosować w przypadku analizy i szukaniu valuebetów. Profesjonalni typerzy z wieloletnim doświadczeniem już mogą się pochwalić umiejętnością szybkiego znalezienia wartościowych value.

Na stronach wielu firm bukmacherskich często jest udostępniony specjalny kalkulator, który pozwala na obliczenie kursów w przypadku gry. Aby skorzystać z kalkulatora, wystarczy znaleźć odpowiednie wartości do wzoru: p*k > 1, gdzie:

 • p – oznacza szansę zdarzenia opisaną jako procentowa wartość (80%);
 • k – specyfika kursów bukmacherskich u konkretnej firmy na rynku bukmacherskiej.

Z powyższego wzoru wypływa, że jeśli wynik jest większy od wartości 1, to kupon ma dodatnią wartość i jest valuebetem. W takim przypadku warto liczyć na wygraną pod warunkiem poprawnej analizy dostępnych danych, które wpływają na kupony bukmacherskie. Procent szansy jest określany w zależności własnej analizy przeprowadzonej przez typera. Poniżej zamieszczamy szczegółowy przykład: 

 1. W tej sytuacji sprawdzamy wartość kuponów z kursem 1.50. 
 2. Według szacunków gracza kupon ma 65% szans na trafienie. 
 3. Korzystając z matematycznego wzoru obliczenia szans, podstawiamy do formuły 0.65 (procent trafienia) * 1.50 (wysokość kursu wyznaczonego przez firmę bukmacherską) = 0.97. 
 4. Obliczona wartość jest mniejsza od 1, czyli w tym przypadku kupon nie ma wartości.
Czy warto skorzystać z wartościowych zakładów

Czy warto skorzystać z wartościowych zakładów

Na rynku hazardowym każdy bukmacher oferuje różnorodne zakłady na tysiące zdarzeń, dlatego ciężko jest wybrać jakiś konkretny zakład z terminem valuebet. Czasami zdarzają się sytuacje, gdy bukmacher oferuje niski kurs albo kurs, który odpowiada realiom sportowym. Zbyt wysoki kurs to jest to, na czym polega value betting. 

Strategia valuebet polecana jest graczom, którzy chcą spróbować swoich sił z możliwością wyboru takich zakładów. Najczęściej bukmacherzy zalecają spróbować taki system bukmacherski w ciągu określonego czasu. Początkowo gracze mogą nie widzieć mocnych stron takich zakładów, jednak są one opłacalne w dłuższej perspektywie. 

Wartościowe typy u bukmachera sprawiają, że gra staje się bardziej dynamiczna i opłacalna. Ponadto wysoki kurs pozwala postawić zakład z kursem, który może się różnić od specyfiki zdarzenia. Często nowicjusze się boją korzystać z takich kursów, ponieważ boją się marż, podatków i gwałtowne spadki kursów. 

Jednak w tym miejscu warto przypomnieć, że coraz więcej bukmacherów oferuje grę bez podatku i różnorodne promocje, w tym cashback, freebet i zakłady bez depozytu. Kupony wartościowe też warto rozważyć początkującym typerom, którzy chcą spróbować coś nowego. Jest to trafna okazja na zdobycie cennego doświadczenia w tym rodzaju typowania online.

Jak znaleźć valuebet

Gdy obstawiasz zakłady u bukmacherów, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jakie zasady typowania mają poszczególni bukmacherzy. Szukając przewagę nad bukmacherem, nie warto przyglądać się całej ofercie zakładów w poszukiwaniu valuebet. Aby znaleźć taki zakład, warto skupić się na znanej dyscyplinie sportowej, na której się znamy oraz skorzystać z formuły p k 1, która pozwala na szybkie wyliczenie wartościowych zakładów z oferty bukmachera.

Typerzy, którzy mają przed sobą ofertę valuebet, muszą przede wszystkim wiedzieć, czym jest value bet i pamiętać o prostej zasadzie: im bardziej niszowa liga, tym większa szansa, że bukmacher niedokładnie szacuje prawdopodobieństwa i udostępni zawyżone kursy dla gracza. Value bet w zakładach bukmacherskich będzie opłacalny wtedy, gdy bukmacherzy oferują liczne rozgrywki we wszystkich możliwych dyscyplinach. Podczas szukania valuebet należy zwrócić uwagę na analizę bukmacherską, statystyki i poniższe informacje:

 • przewidywane składy z uwzględnieniem możliwych zmian;
 • historia meczów i statystyki, które oferuje bukmacher;
 • kondycja zawodników w ostatnim czasie;
 • miejsce w tabeli rankingowej;
 • umiejętność gry;
 • ilość goli zaliczonych na swoim boisku. 

Na każdym zakładzie gracz ma śledzić zachowanie bukmachera, który może utrudnić obstawianie, zmieniając wysokość kursów, żeby gracze nie mieli szans na wygraną, jednak przy potencjalnej analizie uda się znaleźć valuebet z zawyżonym kursem, który mimo tego będzie opłacalny. Profesjonalni typerzy uważają, że nie warto się sugerować wysokością kursów, ponieważ nie zawsze działa zasada: niskie kupony powodują łatwe wygrane, a zaś wysokie kupony to mają niski procent prawdopodobieństwa wygranej. 

Obliczenie na przykładzie konkretnej dyscypliny

Jako popularny przykład będzie mecz piłki nożnej (może też być tenis ziemny) z niewielkim pierwszy rzut oka kursem 1.25 na zwycięstwo jednej ze stron. Firma bukmacherska może skusić typerów takim kursem, chociaż prawdopodobieństwa wygranej mogą być mniejsze, a kursy zakładu powinne być wyższe. Dlatego valuebet nie powoduje automatycznej wygranej, a samo prawdopodobieństwo można wyliczyć jeszcze przed spotkaniem. 

Czasami w przypadku bet zakładu może to wydawać się wartościową opcją z wysoką wygraną, jednak nie musi być trafiony. Jednak wartościowy zakład dla nowicjuszy oznacza największy zysk, co nie zawsze jest prawdą. Przede wszystkim musisz nauczyć się zasad obstawiania, aby móc wygrywać w zakładach standardowych, a potem już w mniej popularnych rozgrywkach.

Podsumowanie valuebet

Podsumowanie valuebet

W praktyce valuebet oznacza wartościowy zakład, który w zakładach bukmacherskich ma zawyżone kupony i niewłaściwie wyliczone prawdopodobieństwo wygranej wybranych zakładów. Aby znaleźć value bet, należy obliczyć według wzoru, czyli pomnożyć kurs na 

prawdopodobieństwo. Wśród szerokiej oferty zakładów bukmacherskich znalezienie valuebetu nie jest łatwe. 

Według profesjonalnych graczy, którzy korzystają z takiego rodzaju zakładów, nie warto analizować całą ofertę legalnych bukmacherów w poszukiwaniu, aby znaleźć valuebet. Przede wszystkim warto zdecydować, które rozgrywki są bardziej opłacalne, i przeanalizować aktualne statystyki. Najlepszym rozwiązaniem będzie wyspecjalizować się w określonych dyscyplinach. Poniżej można znaleźć kilka pora Value bet system gry:

 1. Szukanie takich zakładów bukmacherskich wymaga analizy oferty bukmacherskiej, w tym promocji, kursów i statystyk. 
 2. Jak uważają zawodowi gracze, niski kurs nie zawsze automatycznie sprzyja wysokiemu prawdopodobieństwu wygranej, ponieważ szansa trafienia takiego kursu może wynosić zarówno 85%, jak i 50%. 
 3. Wartościowe zakłady nie oznaczają automatycznej wygranej i natychmiastowego zysku.
 4. Zawsze warto liczyć na doświadczenia w temacie valuebetów, które wymaga trochę czasu i cierpliwości, aby znaleźć taki zakład.
 5. Warto pamiętać o tym, że znajomość tematu wzrośnie biegiem czasu poświęconego na trening.

Jak już wspominaliśmy wcześniej w tym artykule, są to zakłady wartościowe, które pozwalają zyskać przewagę nad bukmacherem. Taki zakład arbitrażowy warto postawić tym, którzy chcą otrzymać wysoką wygraną. W praktyce bukmacher udostępnia zawyżone kursy na dany zakład. 

Wyliczone przez typerów prawdopodobieństwo jest wyższe od kalkulacji bukmachera. Odnalezienie takiego typu daje graczom szansę na większe wygrane. Poniżej zamieściliśmy odpowiedzi na kilka najpopularniejszych pytań dotyczących tego, jak obliczyć valuebet.

FAQ: value betting

Czy warto grać valuebet?

Tak, ponieważ każdy bukmacher z valuebet proponuje liczne promocje i bonusy dla nowych i stałych graczy, które pozwalają zwiększyć wygraną. Ponadto taki zakład często ma wyższe kursy i jest to atrakcyjne rozwiązanie dla tych, którzy chcą skorzystać z gry w dłuższej perspektywie. Ponadto taki zakład wartościowy można typować za pomocą różnorodnych strategii, w tym progresji, systemu Kelly lub płaskiej stawki.

Jak znaleźć Valuebet?

Taki zakład można znaleźć za pomocą formuły p k 1 lub bezpośrednio w ofercie konkretnych bukmacherów. Zazwyczaj valuebet znajduje się w oddzielnej kategorii, która jest zamieszczona na stronie głównej bukmachera. Aby szybko znaleźć zakłady sportowe z value betting, należy na początku wybrać określoną dyscyplinę sportową i założyć konto w serwisie. Warto też sprawdzić aktualną ofertę kursów i metod płatności online.

Valuebet jak go znaleźć i obliczyć?

Najlepiej szukać wartościowych zakładów w ofercie zaufanych firm bukmacherskich w Polsce i za granicą, które oferują szeroką ofertę dyscyplin sportowych i bezpieczne metody płatności. Żeby obliczyć value bet, wystarczy skorzystać z poniższej formuły: p*k > 1. Gracze mają pomnożyć prawdopodobieństwo spotkania w procentach na aktualny kurs wybranego bukmachera. Jeśli wynik jest większy od 1, to oznacza, że jest to valuebet.

Podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Rozwoju i Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet: E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., FORTUNA zakłady bukmacherskie Sp. z o.o., STS S.A., Traf - Zakłady Wzajemne Sp. z o.o., TOTOLOTEK S.A., LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., TOTALBET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE Sp. z o.o., forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., BestBet Sp. z o.o., Cherry Online Polska Sp. z o.o., BEM Operations Limited, BetFan Sp. z o.o., eWinner Sp. z o.o., BetX Polska Sp. z o.o., Polski Bukmacher Sp. z o.o., Mr BET zakłady bukmacherskie Sp. z o.o., GO BET Sp. z o.o., Bukmacherska Sp. z o.o., FUN PROJECT Sp. z o.o., Silesia Entertainment Sp. z o.o., GM Gaming Limited, True Sport Sp. z o.o.. Aktualną listę podmiotów sprawdzisz na stronie Ministerstwa Finansów.