Na czym polegają zakłady bukmacherskie system 2 z 3 

Blog Na czym polegają zakłady bukmacherskie system 2 z 3 
Głosów
3831


 • Wsparcie dla zakładów na żywo i transmisji na żywo
 • Dobre bonusy
 • Niski minimalny depozyt
Głosów
3966


 • Szeroka oferta LIVE
 • Pozytywne opinie prawdziwych klientów
 • Łatwe i szybkie rejestracje
Kod promocyjny ZGARNIAM60
Głosów
3291


 • Konta w PLN / EURO
 • Wysokie wygrane
 • Atrakcyjna oferta zakładów
Kod promocyjny LvBetQatar
Głosów
4236


 • Łatwa rejestracja
 • Atrakcyjna oferta zakładów
 • Bezpieczne transakcje finansowe
Kod promocyjny YTMPW
Głosów
4101


 • Wysokie limity stawek
 • Szeroka gama zakładów i gier
 • Atrakcyjny pakiet powitalny
Głosów
3561


 • Aplikacja mobilna
 • Szeroki wybór gier
 • Bonusy powitalne
Głosów
3426


 • Wyższe wypłaty
 • Większą przejrzystość firmy
 • Przyjazny interfejs użytkownika
Głosów
3696


 • Atrakcyjny pakiet powitalny
 • Szczegółowa sekcja FAQ
 • Zasięg globalny, możliwość obstawiania wielu lig

Zaktualizowano 28 lutego, 2023 by Marek Krupa

W przypadku z systemem trzy podwójne zakłady są oparte na statystyce i obliczaniu stawki wybranego kuponu. W tej sytuacji chodzi przede wszystkim o poprawne wytypowanie rachunku prawdopodobieństwa, ułatwiające grę na każdym etapie. Istnieje wiele różnorodnych opcji, jeśli chodzi o postawienie stawki zakłady bukmacherskie system 2 z 3. 

Na czym polegają zakłady bukmacherskie system 2 z 3 

W Polsce według zasad rynku hazardowego jest przewidziany podatek od wygranych zakładów. Jednak warto zaznaczyć, że większość firm bukmacherskich pamięta o tym, że potrzebujemy różnych promocji, dlatego oferują one różne bonusy i możliwość gry bez podatku. Stosując różnorodne systemy, warto pamiętać o tym, że konieczne jest odpowiednie analizowanie meczów. Aby liczyć na wygraną kuponu, należy też się przygotować na to, jak postępować w przypadku przegranej. 

W zasadzie wielu buków oferuje cashback, czyli zwrot całości lub części postawionej kwoty, jeśli przegramy. Dwa z trzech system to najprostszy rodzaj zakładów systemowych, który przewiduje, żeby gracz wybrał 3 typy i stworzył kombinacje do wielu kuponów. Zwracając uwagę na wszystkie dostępne bloki i systemy, trzeba zauważyć, że jest kilka rozstrzygnięć, jeśli mówimy o obstawianiu kuponów dwa z trzech. 

Po pierwsze systemy bukmacherskie będą maksymalnie owocne, jeśli miłośnikom typowania się uda przewidzieć wyniki trzech meczów. W takim razie wszystkie jednostki zostaną prawidłowo wytypowane już na pierwszym, a nie na czwartym etapie, a typerzy otrzymują maksymalny zysk. Po drugie w odróżnieniu od zwykłego kuponu kombi, zakład będzie uważany za wygrany w sytuacji, gdy tylko jedno spotkanie będzie przegrane. 

W razie zakładów dwa z trzech i powyżej typerzy mogą sobie pozwolić na jeden błąd, jednak muszą się zmierzyć też z ryzykiem związanym z niską wygraną lub dużymi stratami. Dlatego w przypadku tej progresji warto zrozumieć, że każdy system ma swoje mocne i słabe strony, a dobrą strategią będzie przede wszystkim postawić zakład z wykorzystaniem najbardziej pasującej strategii, która odpowiada zapotrzebowaniom gracza. Jeśli już mówimy o zaletach, to korzystanie z systemów ogranicza ryzyko pod warunkiem, że typerzy wybierają mecze z minimalnym kursem 1.74. 

Podstawowe zasady systemu 2 z 3

Najlepiej gracze mogą się zapoznać z danym systemem na konkretnym przykładzie. Załóżmy, że mamy do wyboru tylko zakład na mecz legia z Wisłą, w którym kurs wynosi 1,90. Oprócz tego gracz obstawia mecze Warta z Piastem (3,00) i Radomiak z Górnikiem (3,10). W tym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że dwa z tych trzech zakładów będą trafne. Jednak aby mieć jakieś zabezpieczenie, przeliczymy, że przy 1,90 x 3 zyskamy prawie dwukrotnie przy początkowej stawce z tym systemem. 

Mając przed sobą rzeczywiste wygrane, okazuje się, że mając już zakłady na 6 wydarzeń, jedno z nich na pewno będzie trafne, które można wytypować bez pewno bez ryzyka. W takim razie możemy liczyć na wygraną bez konieczności analizy dodatkowych czynników. Następujące bloki tego systemu przewidują, że opisana strategia nie może gwarantować wygranej w 100%, jednak wciąż cieszy się dużą popularnością. Taki system też oznacza, że zakłady mogą być stawiane w zależności od wybranych budżetów, a sama progresja pozwala na poprawne wytypowanie na kolejnych etapach rozgrywek z możliwością powiększenia stawki kuponów. 

Wybór progresji na początkowym etapie zależy też od tego, jaki zysk chce uzyskać typer. Poszczególne strategie powstają w oparciu analiz i bazują się na podstawowych zasadach, co oznacza, że wybór gry i zdarzeń na kuponie polega na tym, jakie wydarzenia będzie łatwiej przewidzieć nawet przy niskich kursach. Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że stosowanie systemu z rzędu dla kolejnej jednostki wpływa na kurs końcowy.

Podstawowe zasady systemu 2 z 3

Dlaczego warto skorzystać z systemu 2 z 3

Na pierwszym etapie gry obstawianie może się wydawać łatwym procesem. Gracz ogląda wydarzenie, obstawiając drużynę, która według niego jest silniejsza, i tworzy kupon. W praktyce jest to bardziej skomplikowany proces, który jednak w przypadku stosowania odpowiednich strategii może doprowadzić do wygranej stawki. 

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych systemów uznawanych w środowisku typerskim jest wykorzystanie sytemu ⅔, który zwiększa wygraną i daje szanse na wytypowanie jak największej ilości poprawnych wyników na kuponie. Ponadto takie systemy bukmacherskie pozwalają na dalszą grę, stosując odpowiednie kombinacje. Popularne systemy i strategie zostały stworzone w taki sposób, żeby łatwiej było stworzyć kupon i wpływać na wielkość stawki na swoją korzyść. 

Oprócz tego postawić zakład można na podstawie różnych systemów i prostych zasad, w tym stosując umiejętne zarządzanie budżetem. Profesjonalni gracze zalecają do stosowania różnych strategii, aby się dowiedzieć, jaki sposób typowania jest najlepszy i najbardziej opłacalny w konkretnym przypadku. Poniżej można się zapoznać z mocnymi stronami systemu 2 z 3:

 1. Większa szansa na wygraną.
 2. Łatwe planowanie typów i dopasowanie stawki.
 3. Umożliwia trafienie większości stawek.
 4. Skuteczność systemów bukmacherskich jest wysoko oceniana przez profesjonalnych graczy.
 5. Stosowanie systemów bukmacherskich poszerza wiedzę na temat typowania.
Dlaczego warto skorzystać z systemu 2 z 3

Na stronach których bukmacherów można stosować system bukmacherski 2 z 3

Zazwyczaj system dwa z trzech polega na tym, że gracz wybiera 3 wydarzenia i umieszcza je na jeden kupon. Warto też zwrócić uwagę na to, że jedno zdarzenie musi być na pewno wygrane lub przegrane już na pierwszym etapie. Jest to zakład, który ma niski kurs i będzie rozegrane dokładnie tak, jak gracz je obstawił. Często takie zakłady są nazywane pewniakami i w przypadku przegranej lub wygranej nie wpływają na cały kupon.

Z kolei w przypadku danego systemu poszczególne jednostki w ramach kuponu będą zawierały po dwa zdarzenia. Takiego rodzaju zakłady systemowe mogą zostać wygrane, nawet gdy gracze trafią dwa z trzech zdarzeń w systemie. Aby zwiększyć swój zysk, można też stosować inne progresji i strategii. 

Czasami progresja w dużej mierze wpływa na to, czy zakład będzie wygrany i powoduje, że nawet w przypadku przegrania 11 z 12 wydarzeń, kupon będzie się cechował wygraną. Wszystkie strategie można stosować na stronach popularnych polskich bukmacherów, w tym:

 • sts system 2 z 3;
 • PZBUK;
 • bet365 system 2 z 3;
 • Betters;
 • Fuksiarz;
 • zakłady bukmacherskie system 2 z 3 sts;
 • Betclic;
 • Totolotek;
 • fortuna system 2 z 3.

Czy opłaca się korzystanie z tego systemu?

System 2 z 3 kalkulator jest jedną z najczęściej wybieranych strategii bukmacherskich, co oznacza, że granie jest możliwe z wykorzystaniem najmniej ryzykownego podejścia. Zwłaszcza sprawa się ułatwia wtedy, jak zobaczymy, że strategię tego typu można stosować w wielu dyscyplinach sportowych. 

Ponadto typy z zakładami dwa z trzech pomagają uniknąć przegranego kuponu, jeśli chodzi o wybrane zdarzenie. Taka zasada typowania jest prosta i łatwa do zrozumienia, dlatego z niej chętnie korzystają początkujący gracze bez zaawansowanego doświadczenia. Warto też zaznaczyć, że taki kupon jest opłacalny w przypadku, jeśli typerzy dobrze się orientują na obstawianiu wybranej dyscypliny. 

Czy opłaca się korzystanie z tego systemu?

Czym jest płaska stawka

Wśród typerów płaska stawka jest najprostszym systemem bukmacherskim, który przewiduje, że każdy kolejny zakład z rzędu będzie miał taką samą stawkę. Profesjonalni typerzy zalecają, aby wysokość stawki wynosiła 2% od budżetu. Tej zasady warto się trzymać pod koniec gry. 

Ponadto płaska stawka zakłada, że jeśli chcemy zmniejszyć kwotę stawek, to stała stawka na typy musi być większa, czyli wynosić około 5%. Jest to progresja, którą często stosują bukmacherzy, którzy wiedzą, że w przypadku zwiększenia budżetu, kolejne przegrane będą najmniej bolesne dla typerów. Jeśli chodzi o grę z wykorzystaniem innych dostępnych metod obstawiania, to warto zwrócić uwagę na poszczególne selekcji i dostępne kursy. 

Czym jest płaska stawka

Dodatkową zaletą będzie, jeśli gracz stawia zakłady systemowe każdym etapie gry, nie unikając powodzenia. Jest to możliwe pod warunkiem, że typer prowadzi grę według własnych preferencji, stosując nie tylko aktualne statystyki i analizę, ale też między innymi wygodne promocje. Na grę też wpływa między innymi to, w jakim stopniu typer jest gotowy do ryzyka, ponieważ obstawianie zakładów zawsze przewiduje ryzyko. Dlatego typowanie według systemów i odpowiednich strategii przynosi dodatkowe zyski dla tych, którzy nie boją się eksperymentów.

FAQ: systemy bukmacherskie

W trakcie obstawiania typerzy mogą tworzyć różnorodne kombinacje kuponu, aby powiększyć wygraną swojej stawki. Z reguły wykorzystanie różnorodnych kombinacji i strategii pozwala na zaawansowane podejście do procesu obstawiania. Oprócz tego w różnych systemach wysokość stawki zależy od wybranej dyscypliny lub rodzaju poszczególnego zakładu. 

Dlatego warto też wziąć pod uwagę specyfikę typów na wybrane dyscypliny. Poniżej można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez początkujących typerów dotyczące stawiania zakładów za pomocą popularnych systemów.

Który system bukmacherski jest najbardziej opłacalny?

Wszystkie systemy bukmacherskie są opłacalne pod warunkiem, że gracz stosuje zasady odpowiedzialnej gry i ma przynajmniej podstawową wiedzę na temat typowania. Jeśli chodzi o najbardziej opłacalne systemy, to są to najprostsze strategie stosowane nawet przez początkujących typerów, którzy dopiero zaczynają swoją karierę w typowaniu. Żeby liczyć na potencjalną wygraną, należy też umiejętnie planować swój budżet i stosować analizę dostępnych zakładów.

Jakie są podstawowe systemy dostępne u wszystkich bukmacherów?

W ofercie polskich firm bukmacherskich można znaleźć nie tylko system 2 3, ale również system Trixie, system Patent, system Yankee, progresję, płaską stawkę, system Martingale, system modulowany, system 1-3-2-6, system Paroli i system Fibonacciego. Wśród innych najczęściej stosowanych systemów bukmacherskich przez polskich graczy należy też wyróżnić między innymi system Kelly’ego, system Labouchere, system Lucky 15, system Greenwood i stawkowanie procentowe.

Co to jest system 2 z 3?

Jest to system bukmacherski, który składa się z 3 typów, tworzących 3 podwójne kombinacje. Kupon będzie uznany za wygrany w przypadku, jeśli minimalnie 2 zdarzenia będą poprawnie wytypowane. Ponadto w takim systemie wysokość wygranej jest uzależniona od liczby poprawnych typów. Oprócz tego zakłady bukmacherskie system 2 z 3 są często wybierane przez profesjonalnych graczy, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności typerskie.

Podmioty, które uzyskały zezwolenie Ministra Rozwoju i Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie zakładów wzajemnych przez sieć Internet: E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., FORTUNA zakłady bukmacherskie Sp. z o.o., STS S.A., Traf - Zakłady Wzajemne Sp. z o.o., TOTOLOTEK S.A., LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., SUPERBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., TOTALBET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE Sp. z o.o., forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o., BestBet Sp. z o.o., Cherry Online Polska Sp. z o.o., BEM Operations Limited, BetFan Sp. z o.o., eWinner Sp. z o.o., BetX Polska Sp. z o.o., Polski Bukmacher Sp. z o.o., Mr BET zakłady bukmacherskie Sp. z o.o., GO BET Sp. z o.o., Bukmacherska Sp. z o.o., FUN PROJECT Sp. z o.o., Silesia Entertainment Sp. z o.o., GM Gaming Limited, True Sport Sp. z o.o.. Aktualną listę podmiotów sprawdzisz na stronie Ministerstwa Finansów.